Czy montaż folii dachowej jest trudny?

 

Wiele osób narzeka na bardzo duże straty ciepła w odmów zima. Dzieje się tak pomimo zainwestowania w wydawałoby się skuteczną izolację termiczną ścian. Jak się  jednak okazuje zdecydowanie najwięcej ciepła ucieka z budynku przez dach, wiec to właśnie izolacja dachu jest najważniejsza.

Dlaczego membrana dachowa MDM jest tak ważna?

folia dachowa mdmWiele osób ma problem ze zbyt dużymi stratami ciepła w domu zima. Bardzo często nawet bardzo skuteczna izolacja termiczna ścian, czy też piwnicy nie przynosi w tym względzie większych zmian. Powodem tego stanu rzeczy jest zaniechanie izolacji dachu, przez który, jak się okazuje ucieka zdecydowanie najwięcej ciepła. Dlatego też tak ważne jest stosowanie pod powierzchnią dachu odpowiedniej membrany, takiej jak folia dachowa mdm. Taka folia jest używana przede wszystkim aby dodatkowo uszczelnić dach z położoną na niego dachówką, przed przedostaniem się pod jego powierzchnię opadów atmosferycznych. Ważną rolę membran dachowych takich jak MDM jest jednak także zapobieganie stratom ciepła przez dach, który sam w sobie nie posiada żadnej warstwy izolacyjnej. Membrana dachowa składa się z kilku bardzo cienkich warstw izolacyjnych, które odbijają ciepła kierując je spowrotem na strych czy też poddasze. W ten prosty sposób można się uchronić przed znacznymi stratami ciepła, oszczędzając tym samym znaczne środki na ogrzewaniu domu. Warto także podkreślić, że samo użycie tej folii jest bardzo proste, a z jej samodzielnym montażem poradzi sobie każdy, nawet nie mający żadnego pojęcia na temat prac dekarskich.

Duże wydatki na ogrzewanie bardzo często są spowodowane przez niedostateczna izolację termiczną budynku. Ważne jest wiec, aby odizolować nie tylko ściany, ale także i dach. Do tego może posłużyć membrana dachowa, bardzo skutecznie odbijająca ciepło.