Czym są waporyzatory?

Waporyzacja to nic innego, jak odparowywanie składników aktywnych z ziół, jak też z ich koncentratów. W praktyce jednak, waporyzatory, wykorzystuje się do pozyskiwania kannabidiolu (CBD) z produktów konopnych, ze szczególnym uwzględnieniem legalnej marihuany.

Internetowe sklepy z waporyzatorami

waporyzatory sklepW przypadku palenia inhalujemy się dymem, a to właśnie on jest nośnikiem toksycznych substancji smolistych oraz dziesiątek związków rakotwórczych. Nieważne jest też czy palimy wyroby tytoniowe, czy też marihuanę, albowiem dym, co wiemy z lekcji chemii, zawsze jest i będzie produktem spalania. W dodatku, w procesie spalania, temperatura jest dla legalnej marihuany zbyt wysoka, przez co ulega ona spopieleniu zanim zdążą się z niej uwolnić substancje czynne. W ten sposób dochodzi do ogromnych strat w materiale roślinnym, nawet rzędu 40-50%. Natomiast w waporyzatorach nie dochodzi do spalania materiału roślinnego, lecz do jego podgrzania wysoką temperaturą. Dzięki temu, susz, ogrzewany jest stopniowo i do samego końca, a wytwarzana wówczas para wodna (nie dym) jest chłodna i nie powoduje podrażnień. W toku waporyzacji nie dochodzi prawie do żadnych strat w materiale roślinny, a jeżeli już, to nie są one większe niż 5% i ma to miejsce w urządzeniach niskiej jakości. Gdy zainteresowały nas waporyzatory sklep online to najlepsze miejsce, by je nabyć. Bowiem w sieci działają sklepy które zdecydowanie odwiedzić ze względu na mocno zróżnicowany asortyment oraz niskie ceny.

Odparowywanie jest dobre nawet dla osób, które nie palą, albowiem inhalujemy się lekką, jak mgła parą wodną, która jest wolna od substancji smolistych i kancerogennych związków. Ponadto jest ona chłodna więc nie powoduje mikro oparzeń i nie podrażnia górnych dróg oddechowych.