Najlepsze rębaki do drewna

Zapewne często zastanawiali się Państwo jak to się dzieje, że powstają bardzo solidne płyty meblowe. Otóż jak czasami można zauważyć, pod ozdobną okleiną w rzeczywistości nie znajdziemy litego drewna a coś przypominającego prasowane trociny. Otóż dziś chciałbym przedstawić jedno z urządzeń, które ma olbrzymi wkład w produkcję mebli a dokładniej mówiąc w produkcję wspomnianych trocin.

Solidne rębaki przemysłowe

rębak do gałęziMeble z litego drewna są obecnie bardzo drogie. Wpływ na to ma oczywiście proces produkcji przy którym generowanych jest bardzo dużo odpadów. Drewno stosowane do produkcji takich mebli musi być bowiem niemalże idealne. Żeby zniwelować koszty produkcji mebli ktoś kiedyś wpadł na doskonały pomysł by tworzyć meble z płyt wiórowych. Rozwiązanie tego typu okazało się strzałem w dziesiątkę. Obecnie dzięki rębakom możemy generować wióry, z których następnie powstają wspomniane płyty. Rębak do gałęzi działa w taki sposób, że rozdrabnia każdą gałązkę czy nawet gruby konar, który trafi do gardzieli tego solidnego urządzenia. Efektem pracy takiego rębaka są wióry, które następnie łączy się ze sobą przy pomocy różnego rodzaju żywic i innych lepiszczy. Prasowane wióry świetnie sprawdzają się jako płyty meblowe, które oczywiście na końcu ozdabia się specjalną dekoracyjną okleiną. Jakby nie patrzeć cała produkcja mebli rozpoczyna się jednak od rębaków. To one generują materiał, z którego mogą powstać meble cieszące nasze oczy.

Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy dwa rodzaje rębaków. Są to rębaki tarczowe oraz bębnowe. Ich zasada działania jest zupełnie różna ale efekt pracy jest zawsze ten sam. Dzięki rębakom z tartaków już nic się nie zmarnuje. Wycięte drzewo może być przetworzone już niemalże w całości. Jedyne co jeszcze traktowane jest jako odpad to liście ale może wkrótce i dla nich znajdzie się zastosowanie.