Solidne kije do wędzenia wędlin

Mój tata od lat wyrabia samodzielnie wędliny. Już z czasów dzieciństwa pamiętam jak dużą rolę rodzice przywiązywali do zdrowej żywności. Różnego rodzaju produkty spożywcze kupowali od lokalnych wytwórców.

Wytrzymałe kije do wędzarni

kije wędzarniczeAktualnie gdy tata jest już na emeryturze jego pasja do produkowania tradycyjnych i swojskich wędlin jest coraz większa. Godzinami poszukuje nowych przepisów oraz receptur. Gdy już posiądzie nową wiedzę zaczyna eksperymentować w swojej przydomowej wędzarni. Zajęcie to pochłania go całkowicie, a w okresie przedświątecznym cały swój czas poświęca na produkcje wędlin. Miesiąc wcześniej przygotowuje sobie wszelkie niezbędne narzędzia oraz kupuje mięso od lokalnych producentów. Dzięki temu świąteczny stół jest pełen różnego rodzaju szynek, wędlin i kiełbas jakich jeszcze nigdy się nie jadło. Z racji tego że tata bardzo lubi wędzić stwierdziłam, że prezent jaki dostanie na Boże Narodzenie będzie związany z jego pasją. Długo zastanawiałam się nad tym co może być najlepszym upominkiem dla taty. W końcu przypomniałam sobie, że tata zamiast profesjonalnych kij wędzarniczych używa zwykłych drewnianych drążków od miotły. Kije wędzarnicze to idealny prezent dla mojego taty, który jest zapalonym masarzem amatorem. Miałby solidne i profesjonalne kije na których mógłby wędzić kiełbasy i szynki, bez obaw że kije od mioteł nie wytrzymają ciężaru wędzonego mięsa. Kije z pewnością przydadzą się podczas produkcji wędlin i służyć będą długie lata. Solidne kije wytrzymują duże obciążenia i są poręczne podczas samego procesu wędzenia szynek czy kiełbas. W sklepach internetowych można znaleźć wiele rodzajów kijów co pozwala na wybranie takich, które nam najbardziej odpowiadają.

Tak jak przypuszczałam prezent był strzałem w dziesiątkę. Kije bardzo ucieszyły tatę, bo sam po nowym roku planował udać się na zakupy aby unowocześnić swoją wędzarnie. Dzięki kijom będzie mógł sprawniej i szybciej pracować przy wyrobie domowych wędlin.