Uniwersalne białe łóżeczka

Urządzanie pokoju dziecięcego z pewnością należy do jednego z przyjemniejszych obowiązków jakie muszą wykonać rodzice jeszcze przed narodzinami maluszka. Na pewno bardzo ważne są meble, które powinny być funkcjonalne.

Co musi posiadać dobre łóżeczko dziecięce?

łóżeczka białe z szufladąWbrew pozorom to na czym śpimy ma duże znaczenie, bo wpływa na komfort snu. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, których układ kostny ciągle się kształtuje i wymaga odpowiedniego wsparcia. Pierwsze łóżka są ze szczebelkami i przeważnie służą do około drugiego – trzeciego roku życia. Później można je zamienić na klasyczne łóżeczka białe z szufladą lub bez. Rodzice często decydują się na modele z szufladą, ponieważ dają one dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy dziecka. Szuflada jest na całej długości łóżka, zatem z powodzeniem mieszczą się do niej zabawki, pościel czy artykuły pielęgnacyjne dla malucha. Tego typu łóżka kupuje się w formie gotowych do złożenia elementów, wraz z instrukcją. Jeżeli chodzi o kolor, to biały jest najbardziej uniwersalny, gdyż będzie pasować dla chłopca i dziewczynki, bez względu na wystrój pokoju. Przeważnie meble dziecięce są wykonane z dobrej jakości drewna sosnowego czy świerkowego, które ma atrakcyjną cenę i jest wytrzymałe. W sprzedaży znajdziemy pojedyncze łóżka z szufladami albo w gotowych zestawach meblowych, dzięki którym można gustownie urządzić pokój dziecka bez względu na płeć. Koszt takiego łóżeczka z szufladą to od dwustu pięćdziesięciu do nawet półtora tysiąca złotych.

Każde dziecko śpi średnio w trzech łóżkach, które zmienia się co kilka lat, ponieważ maluch z nich wyrasta. Najbardziej uniwersalne są w kolorze naturalnego drewna, które można dowolnie pomalować lub białe, pasujące do każdego wnętrza.