W jaki sposób czyści się DPF ultradźwiękami?

Coraz większa liczba osób decyduje się na regenerację filtra DPF, gdzie głównym problemem jest zazwyczaj nadmierna ilość zanieczyszczeń w środku. Dlatego też trzeba odpowiednio wyczyścić taki filtr, a istnieją specjalistyczne metody z których naprawdę warto skorzystać. O jednej z nich postaram się napisać w tym tekście.

Czy ultradźwięki skutecznie czyszczą DPF?

regeneracja i czyszczenie dpf pomorskieCałkiem dobrym wyborem okazuje się obróbka ultradźwiękowa. Jest to metoda, która jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje ultradźwięki. Najpierw zanurza się filtr w odpowiednim roztworze. Następnym krokiem jest wytworzenie ultradźwięków, które powodują odlepianie się sadzy oraz innych zanieczyszczeń dzięki ciśnieniu które jest wywoływane dzięki ultradźwiękom. Jest to niezwykle bezpieczna dla filtra metoda, jednak nie jest skuteczna w przypadku mocno zapieczonych części. Z tego też powodu konieczne jest potem skorzystanie ze sprężonego powietrza lub innej metody, żeby do końca wyczyścić filtr. Całkiem sporo osób decyduje się na tę metodę, szczególnie jeśli filtr nie jest nadmiernie zapchany. Warto zauważyć, że jeśli przejeżdża się tylko przez krótkie trasy, to filtr znacznie szybciej się zapcha. Dobrze jest co jakiś czas wyruszyć w dłuższą drogę, by temu zapobiec. Oczywiście w razie kłopotów zdoła pomóc regeneracja i czyszczenie DPF Pomorskie to miejsce w którym wielu moich znajomych korzystało z podobnych usług. Przyznam, że nie mieli potem żadnych problemów, choć oczywiście po odpowiednio długim czasie konieczne jest powtórzenie czyszczenia.

W Polsce działa wiele świetnych warsztatów, w których specjaliści wiedzą w jaki sposób zapewnić idealne działanie filtra cząstek stałych oraz innych elementów. Regeneracja jest zazwyczaj znacznie lepszym wyborem niż wymiana konkretnego elementu, więc warto się nad tym właśnie zastanowić. Bez problemu znajdzie się dobrego profesjonalistę.